skip to Main Content
Ram Baca Filtresi

Ram Baca Filtresi

Ram baca filtresi genellikle tekstil fabrikalarında kullanılan ramöz(ram) tezgahlarının baca tahliye sisteminden çıkan yanmış yağ, kimyasal gaz ve partiküllerin tutulması amacı ile üretilmiş sulu baca filtrasyon sistemidir. Ram baca filtresi içinde bulunan, prüvezire edici nozullar sayesinde özel solüsyonlu suyu mikronlara ayırarak geçmekte olan partikülleri kimyasal gazları ve yağları filtre içindeki kademeli filtre duvarlarına çarptırarak meblağ ve çökeltme tankına gönderir, su içinde bulunan absorban solüsyon ile gaz ve kokular absorbe edilir.


Filtre altında bulunan çökeltme tankına gönderilen partiküller ve yağlar çökeltilir, yağlı bileşikler tank içinde bulunan solüsyonlu suyun üst yüzeyinde kalır. Tank üst ön bölgede toplanan yağlı bileşikler elekli konveyör sistemi ile filtre dışına taşınarak, atık depolama tanklarına ulaşır. Çökeltme tankı içerisinde bulunan solüsyonlu su filtreleme tankın alt kısmından emilerek kapasitesini aşana kadar pompa desteğiyle tekrar ve yeniden pompaya gönderilir. Absorban solüsyonu özel dozajlama sistemi ile devamlı kontrol altındadır ve dış müdahale olmaksızın solüsyon Ph oranını kendisi ayarlar, solüsyon sarfiyatı filtrenin çalışma yoğunluğuna ve ram tezgahından geçen kumaşın muhteviyatın nazaran değişim gösterir.


Ürünümüz yarı otomasyon yahut opsiyonel olarak PLC ekranlı, bilgisayar kontrollü tam otomasyon sistemi ile üretilmektedir. Dışarıdan insan gücü gerekmeden kendi kendini temizleme özelliğine haizdir. Uygulanacak filtre yöntemi geri kazanım amaçlı değildir. Bir tek zararlı gazların filitrasyonu fakatçlıdır.
Baca tahliye hattından geçen zehirli ve kirletici gazların, filtremizden geçtikten sonra anlık olarak ayrıştırılan atıktır. Bu kirletici atıklar IBC tanklarda biriktirilip atık imha merkezlerince toplanıp, imha edilirler.

This Post Has 0 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top Hemen Ara